Titulní stranaFotbalReprezentaceME 2012F*ck EURO? Ne všichni …VIDEO: M*dat EURO! Nahé aktivistky "vylepšily" maskoty šampionátu

A to neznamená jen odhalená prsa ukrajinských feministek Femen. Už před koncem polské ligové sezony vyvěšovali ultras transparenty s nápisy F*CK EURO 2012, dodnes se v hostitelských městech turnaje setkáte se samolepkami se stejným zněním.

„Ale je to jen menšina – jen ti nejskalnější ultras. Neznamená to, že by nesouhlasili přímo se šampionátem, spíš si myslím, že tím protestují proti tomu, jak funguje polský svaz a reprezentace,“ domnívá se wroclawský novinář Michal Zachodny.

Přesto je třeba právě v metropoli Dolního Slezska znát, že mistrovství není všem úplně po chuti. Tedy spíš jeho doprovodné jevy.


Tady bydlíme my! Hotel Monopol ve Wroclawi už je připravený na příjezd českých fotbalistů

Fanzóna, která roste přímo na hlavním náměstí Rynku, například dost omezuje provozovatele restaurací – jejich zahrádky se teď krčí vedle vysokých plotů s logy šampionátu.

A davy lidí, kteří přes barokními budovami lemované prostranství proudí, se musejí tísnit na zúženém chodníku mezi fanzónou a domy.

Pro fanoušky bude sledování mistrovství v historických kulisách určitě nezapomenutelným zážitkem, ti za plotem se však cítí omezováni.

„Lidem, co bydlí přímo na náměstí, se nelíbí, že jim postavili fanzónu rovnou pod okny. Měsíc se teď nevyspí,“ říká Kasia, která pracuje v informačním centru na náměstí. „Bojím se, co tady budou vyvádět ožralí fanoušci,“ dodává.

Ale kdo ví? Třeba se bude dařit polské reprezentaci, brblalové budou mít plné ruce slavení a na stížnosti nebudou mít pomyšlení...

předchozí


Oplocená fanzóna na historickém náměstí ve Wroclawi leckoho z místních pěkně štve

další

Oplocená fanzóna na historickém náměstí ve Wroclawi leckoho z místních pěkně štve

1/13

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: isport.blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~LTbBK$12Q

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply