Topless w hiszpańskim parlamencie. Femen protestuje

Projekt, opracowywany w Ministerstwie Sprawiedliwości, ma być najostrzejszy w Europie. Jego autorzy nie wykluczają, że zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu. Od dwóch lat w Hiszpanii obowiązuje najbardziej liberalne w historii prawo dopuszczające aborcję.

Zabieg można wykonać do 14. tygodnia ciąży i bez uzasadniania powodów decyzji. W skrajnych przypadkach nieletnie mogą usunąć ciążę bez wiedzy rodziców. Treść nowego projektu trzymana jest w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że będzie najostrzejszy z dotychczasowych, a powodem do usunięcia ciąży nie będzie nawet zniekształcenie płodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Aborcja jest święta - skandowały obnażone w parlamencie dziewczyny. Po kilku minutach zostały wyprowadzone z budynku. Jedynym poszkodowanym zajścia był deputowany Partii Ludowej Miguel Cortez, któremu na głowę spadł but jednej z protestujących, kiedy usiłowała przejść przez barierkę.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

''

IAR/MP

Via: polskieradio.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~zKDJA$4Iv

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply