Tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy

Tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy

Islám: nejxenofobnější, nejnesnášenlivější, nejnetolerantnější a nejvíce lidská práva – a práva žen pak zvláště – pošlapávající ideologie na světě. Poznámka o právech žen v tomto stručném výčtu atributů kultu mohamedánského náboženství je poměrně důležitá. Vzhledem k tomu, že žena je v islámu spíše věcí, než plnohodnotnou lidskou bytostí, málo co naštve muslimy více, než žena, která odpadne od islámu. A nebo dokonce žena, která odpadne od islámu a poté některé prvky islámu aktivně kritizuje. Jednou z takových žen je i Amina Sboui, známá tuniská feministka a agnostička žijící ve Francii, dříve členka feministického hnutí Femen. Tato žena, která je mimochodem velkou kritičkou islamofobie, byla včera v Paříži brutálně napadena skupinou pěti salafistů.

 

Je to skutečně paradox: žena, která dříve byla členkou feministického hnutí Femen, která ale toto hnutí opustila z toho důvodu, že bylo dle Aminy Sboui islamofobní, se stala terčem brutálního útoku pařížských muslimů. Jak vidno, ani to, že někdo kritizuje dle mého názoru umělý koncept islamofobie neznamená, že se k němu muslimové budou chovat lépe a tolerantně. Měli by – chráni přece jejich náboženství před kritikou. Avšak, to je v případě islámu samozřejmě zcela jedno. Jestliže žena odpadne od islámu, může kritizovat islamofobii jak chce, ale pro muslimy bude něco takového vždy zcela neodpustitelné.

Přiipomeňme si alespoň v krátkosti důvody, které Aminu vedly k vystoupení z „islamofobního“ feministického hnutí Femen. „Nechci, aby moje jméno bylo spojováno s islamofobní organizací, jakou je Femen,“ uvedla Amina loni v srpnu. Amině se nelíbila především akce Femen před tuniským velvyslanectvím v Paříži, kde nahé feministky křičely „Amina Akbar, Femen Akbar“, což měla být parodie na známé „Allahu akbar“. Femen před tuniským velvyslanectvím také spálily vlajku Tauhídu (Tauhíd je islámská nauka o jedinosti Boží). To se Amině taktéž nelíbilo, jelikož to dle ní urazilo „moho muslimů a mnoho mých kamarádů“. Dle Aminy totiž musíme respektovat všechna náboženství (islám v tom jde příkladem), a oba tyto akty jsou pochopitelně „urážkou náboženského cítění“. Dodejme, že Amine se nelíbilo ani financování Femen, které je dle ní netransparentní a Amina dokonce přišla s konspirační otázkou: Co když je Femen financován státem Israel? Dodejme ještě, že akce Femen před tuniským velvyslanectvím byla konána právě na podporu Aminy Sboui. Amina totiž byla loni v Tunisku zadržena za to, že napsala nápis „Femen“ na zeď hřbitova ve městě Kairouan, čímž chtěla protestovat proti plánované konferenci salafistů v tomto městě.

Co přesně se tedy stalo Amině včera v Paříži stalo? Kolem páté hodiny ranní byla Amina napadena na pařížském Clichy square pěticí salafistů. Celá situace se seběhla tak, že muslimové nejprve Aminu donutili vystoupit z metra a napsat svým kamarádům, se kterými předtím byla, že už je v pořádku doma. Amina poté na ulici začala křičet, ovšem nikdo jí nepomohl. To tak trošku připomíná české ulice, že? Inu, nedělejme si iluze, v Západní Evropě jsou na tom v tomto ohledu jinak, než u nás. Salafisté Aminu nejprve uráželi a poté jí násilím oholili hlavu a obočí, zatímco jí říkali, že si nezaslouží žádnou krásu, kterou jí nadělil Alláh. Nadávali jí do špinavých děvek a řekli jí, že v budoucnu jí znásilní a že jim za to Alláh poděkuje. Ještě hůře Amina nedopadla proto, že se jí ze situace podařilo vyváznout díky tomu, že muslimům řekla, že se opět stane muslimkou a předčítala z Koránu, který ji podstrčili. Amina také uvedla, že trestní oznámení na policii ještě nepodala, ale že tak hodlá v brzké době učinit.

Svůj status na facebooku, prostřednictvím kterého původně o celé věci informovala, zakončila Amina větou: „A tohle všechno je možné ve Francii, v roce 2014.“

zdroj:

http://www.osacr.cz/2014/07/07/tuniska-kriticka-islamofobie-byla-v-parizi-brutalne-napadena-muslimy/

další:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-napadli-na-czlonkinie-femenu-ogolili-jej-brwi,nId,1464495

http://tempsreel.nouvelobs.com/societe/20140707.OBS2902/l-ex-femen-amina-aurait-ete-tondue-en-place-publique-a-paris.html

 

223 čtenářů | 

|  

Open all references in tabs: [1 - 4]

Via: eurabia.parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~teFr9$5GD

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply