Ukraina: działaczki Femenu ścięły krzyż, grożą im 4 lata więzienia


W oświadczeniu FEMEN czytamy, że krzyż został ścięty "na znak solidarności z ofiarami kremlowskiego reżimu popów". Działaczki, które pochodzą spoza Kijowa, prawdopodobnie nie zdawały sobie sprawy, że krzyż stojący w centrum stolicy upamiętnia ofiary reżimu totalitarnego.

W pobliżu jest bowiem Pałac Październikowy, gdzie w latach 1917 - 1941 NKWD mordowała swoje ofiary, w tym także Polaków. Później ciała były wywożone między innymi do Bykowni pod Kijowem.

Działania FEMEN wywołały oburzenie, między innymi, w portalach społecznościowych. Akcję określa się mianem "podłej", która nie ma nic wspólnego z prawdziwym feminizmem. Działacze pozarządowi obawiają się, że może ona wywołać także falę prześladowań organizacji politycznych przez ukraińskie organy ścigania.

Via: biznes.onet.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~f5ntH$1Vx

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply