Ukraińskie feministki nie zostały jednak porwane


Rzecznik prasowy homelskiego Zarządu Spraw Wewnętrznych, któremu podlega placówka w Jelsku poinformował, że milicja z internetu dowiedziała się o porwaniu kobiet, które na końcu odnalazły się we wsi Bieki. Na miejsce udała się grupa milicji – aktywistki przesłuchano. Jednak zdaniem urzędnika, nie złożyły one zawiadomienia o przestępstwie. Obdukcja również nie wykazała uszkodzeń ciała. - Materiałów potwierdzających słowa Ukrainek nie zdobyto, odstąpiono zatem od wszczynania sprawy karnej - dodał.

19 grudnia trzy aktywistki ukraińskiej grupy kobiecej Femen: Inna Szewczenko, Oksana Szaczko i Aleksandra Niemczinowa obnażyły się przed siedzibą KGB w Mińsku, trzymając w rękach plakaty wspierające więźniów politycznych na Białorusi. Protest odbył się w rocznicę rozbicia opozycyjnej demonstracji przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. Po zakończeniu protestu kobietom udało się oddalić z miejsca zdarzenia, jednak wieczorem na dworcu autobusowym zostały zatrzymane przez nieznanych mężczyzn, którzy następnie wywieźli je do lasu znajdującego się przy granicy z Ukrainą, prawie 300 km od Mińska. Według ich relacji zostały tam bite, grożono im śmiercią, polano łatwopalną substancją. Następnie kobiety zostały puszczone wolno i same dotarły do wsi Bieki. Do domu wróciły w towarzystwie ukraińskiego konsula.

Zobacz najciekawsze reportaże:

Via: wiadomosci.onet.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~18Hng$QZ

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply