Ukraińskie feministki protestują przeciwko Euro 2012


Zdaniem przedstawicielek ruchu w czasie przyszłorocznego turnieju proceder ten znacząco się nasili, a w tej sytuacji chciały one wrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec organizacji mistrzostw. - Po naszym proteście turyści będą wiedzieć, że Ukrainki są przeciwko wykorzystywaniu tutejszych kobiet - powiedziała jedna z uczestniczek manifestacji.

Protest, w czasie którego nagie działaczki organizacji prezentowały wymierzone przeciwko Euro 2012 transparenty trwał jednak bardzo krótko. Szybko na miejscu interweniowała policja.

"UEFA atakuje nasze bramki", "Euro 2012 bez prostytucji" - głosiły trzymane przez nie transparenty.

- Jesteśmy przeciwne prostytucji na Ukrainie podczas Euro 2012. Na turniej na Ukrainę przyjedzie wielu kibiców. Nie chcemy, by Ukrainki stały się dla nich towarem - mówiła jedna z uczestniczek akcji, o której ruch poinformował na swej stronie w facebooku.

Organizacja Femen gromadzi aktywistki, które walczą z dyskryminacją kobiet na Ukrainie, urządzając prowokacyjne manifestacje. Ruch istnieje od 2008 r.

Losowanie grup Euro 2012 odbędzie się w położonym nieopodal Stadionu Olimpijskiego kijowskim Pałacu Sztuki "Ukraina". Ceremonia rozpocznie się o godz. 18 czasu polskiego.

Via: sport.onet.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~RXLuO$DZ

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply