Ukrajinská aktivistka ukázala ruskému patriarchovi prsa

Žena se dostala až k patriarchovi, obnažila se a křičela: "Táhni!". Na zádech měla napsáno "Kill Kirill" (Zabijte Kirilla).
 

Policisté ji zadrželi. Jana Ždanovová byla obviněna výtržnictví.
 

Skupina Femen v prohlášení sdělila, že protestuje proti "nelegálnímu zatčení" tří ruských punkerek ze skupiny Pussy Riot a "ostudnému procesu".
 

Pussy Riot předvedly v únoru "punkovou modlitbu" v moskevské pravoslavné katedrále Krista Spasitele. Protestovaly jí proti tehdejšímu předsedovi ruské vlády a nynějšímu prezidentovi Vladimiru Putinovi i proti patriarchovi Kirillovi. V textu jejich písně padla na adresu hlavy ortodoxní církve hrubá nadávka.
 

Členky skupiny Pussy Riot dvaadvacetiletá Naděžda Tolokonnikovová, devětadvacetiletou Jekatěrina Samucevičová a čtyřiadvacetiletá Marije Aljochinová jsou nyní obviněny z výtržnictví. Hrozí jim až sedm let vězení.
 

Aktivistky a jejich útok na maskoty EURA - 5VIDEO: Aktivistky nahoře bez přidělaly maskotům EURA penisy


Patriarcha Kirill přiletěl na Ukrajinu, aby se účastnil oslav výročí přijetí křesťanství ve starém Rusku. Pravoslaví je hlavním vyznáním na Ukrajině. Jedna větev pravoslavných Ukrajinců však odmítá uznávat moskevského patriarchu jako hlavu církve.

 

Via: tn.nova.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~jytwV$1LZ

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply