Українці хочуть бути європейцями?

Туристи перед поїздкою до України вивчають, які розміри хабарів давати міліціонерам. А серед основних туристичних маршрутів - старенькі хрущовки. Мовляв, музеїв і палаців і у Європі вистачає

«Фемен», Кличко, Тимошенко та Шевченко (той, що футболіст) – такі основні асоціації у європейців з Україною. А з інформації, що вони знають про нашу країну, це те, що у нас рай для веб-піратства, а люди бояться міліції.

У той самий час в Україні ведеться активна пропаганда нашої європейськості. А У Вінниці взагалі вже який рік поспіль проходять святкування Днів Європи, що за розмахом не поступається відзначенню Дня міста. Мовляв, дивіться, як по-європейському гуляємо.

Крім днів Європи, під час відзначення яких сусідів з Європи не так вже й багато. На наплив туристів очікується через чемпіонат з футболу. Та експерти кажуть, радіти не потрібно. Візу до України скасували - безперечно, це плюс. Але чомусь ця подія не заповнила українські міста іноземними туристами.
Тут можна наводити безліч аргументів про місцевий сервіс, інтегрованість, про міліцію, які не знають англійської мови, імідж країни та міста, ці фактори важко обрахувати. Проте відважуються в нашу країну їхати ті, хто звик до екстремального подорожування.

Вінничани, що багато подорожують до інших країн, знають, як там морально підготовлюють туристів до подорожі в Україні. Навіть існують спеціальні брошури з роз’ясненнями про небезпеки, які можуть зустрітись європейцю в нашій країні. Наприклад, розписано, як правильно спілкуватися з міліцією і який розмір хабара, у разі чого, пропонувати.

Є ще один важливий чинник європейського менталітету: величезна роль права, починаючи з античності - до наших днів. Європейська цивілізація будується на основі права, верховенство якого в усіх сферах життя ні в кого не викликає сумнівів. Мислення з точки зору законів є однією з найважливіших рис європейського менталітету. У цьому сенсі європейці суттєво відрізняються від жителів пострадянського простору. Для європейців дотримання закону є нормою, а порушення - аномалією. Для колишніх громадян колишнього Радянського Союзу - навпаки.

Український народ у переважній більшості за своїм менталітетом і культурою є європейським, вважають експерти. Таким, що прагне до європейських цінностей, інстинктивно розуміючи, що вони працюватимуть на загальне добро.

Вінницькі експерти кажуть, що проблеми, які стоять перед українцями та іншими націями на території Європи – одні і ті ж. Подолати кризу, безробіття, соціальну несправедливість. І це перший крок до об’єднання усіх талановитих та працьовитих націй.

Світлана Побережець (44)
мандрівник
- Я подорожувала по багатьох країнах, бачила культуру іноземців зсередини і також ставлення їх до українців. Коли я їду до іншої країни - обов'язково вивчаю всю інформацію про неї. Потрібно знати економічну ситуацію, правові відносини, епідеміологічну ситуацію, національну кухню, історію. Все це допоможе швидше зрозуміти людей, а також забезпечити для себе максимальний захист «у гостях».
Під час подорожей надзвичайно корисним є знання іноземних мов чи, принаймні, вміння користуватись словниками. Важливим є доброзичливе ставлення до тих, з ким спілкуєшся. Тоді навіть за наявності мовного бар'єру, до тебе ставитимуться приязно.
Що стосується ставлення населення різних країн до українців. Я спостерігала дуже різне ставлення, яке залежить від рівня освіти, світогляду, культурного рівня і посади людини, з якою ти спілкуєшся. Проте у більшості країн мандрівникам, що їдуть до України, видають спеціальні брошури про те, як правильно у нас спілкуватися з міліцією та інспекторами патрульно-дорожньої служби. І це не дуже добрий знак.

Олександр Нікітюк (42)
художник
- Українці по менталітету - європейці, у повному сенсі цього слова. Багато подорожував Європою, спілкувався з різними представниками різних європейських країн, жив у сім’ях і не побачив жодних значних відмінностей, окрім, звісно, мови. Українці толерантна, законослухняна, працелюбна нація. Як і наші інші європейські сусіди, ми досягнемо колись рівня достойного нас життя. Я в це вірю.

Антон Бойдаченко (38)
депутат міської ради
- Українці – європейська слов’янська нація. Тому не дивно, що понад 1000 років тому князь Володимир Великий охрестив Русь, пов’язавши майбутнє нашої держави саме з європейською християнською цивілізацією. Але в боротьбі за свою свободу українці століттями несли непоправні втрати найкращої частини свого генофонду. Це, безумовно, справило негативний вплив на нащадків, особливо в порівнянні з тими народами, котрі розвивалися за законами природного відбору, коли залишалися кращі представники нації. Найбільшої шкоди українцям завдало панування більшовицької диктатури з її ідеями безкласового суспільства, що призвело до повного хаосу в суспільстві. Відбулося те, що народ влучно висловив у приказці: «Не дай, Боже, з хама пана!», або «Як пан швець, то Січі кінець». Такої нації, як європейці не існує. Тому не можна говорити про різницю українців від європейців. Євросоюз населяють нації, які дуже різняться між собою, наприклад, німець від грека, італієць від англійця, швед від іспанця, поляк від француза… Українці поділяють ті європейські цінності, які виходять з християнського коріння Європи, але наш народ не сприймає ті нові цінності, які руйнують мораль та відкривають Європу на поталу кольорової міграції.

Олександр Томчук (31)
психолог

- Звичайно для того, щоб стверджувати про таке однозначно, необхідно провести широке соціологічне дослідження. Тому, не володіючи подібною інформацією, можу висловити лише свою власну думку з цього приводу. Отож, мені здається, що не існує якоїсь певної «європейської ментальності», Європа єдина у своєму розмаїтті різних національних та етнічних традицій. Але всі вони об’єднані на фундаменті не лише національної ідентичності, але насамперед на основі спільних, основоположних демократичних цінностей та поваги до прав людини. Український народ «де-факто» має багато чого спільного, а також може та має право ідентифікувати себе з європейським, однак «де-юре» українській державі, як певній складній управлінській системі, ще необхідно зробити чимало конкретних кроків з метою наближення до європейських стандартів. Тому на рівні держави змінювати є що, але на рівні пересічного українця - немає потреби щось змінювати, окрім формування більш ціннісного ставлення до власної національної ідентичності.

Владислав Старинець (36)
економіст
- Як це не дивно, але менталітет пересічного громадянина України більш європейський, аніж у середньостатистичного громадянина Євросоюзу – не варто дивуватися, достатньо лише ретельно вивчити динаміку міграційних процесів у Європі. Якщо європейські політики вголос говорять про крах стратегії мультикультуралізму, а в Україні переймаються лише дисонансом уподобань мешканців різних областей, то стає очевидним, що вітчизняна громадянська спільнота є монолітною, аніж розмита самоідентичність Євросоюзу.
Проблеми ж перед нами стоять такі самі, як і перед мешканцями Західної, Центральної чи Південної Європи – перш за все, мова про подолання наслідків економічної кризи. І треба відверто визнати: не все у нас так погано, як це змальовує вчорашня влада. Ось третій рік поспіль ці політики обіцяють нам дефолт, обвал гривні, соціальні вибухи. Але ж цього немає!
Україна поступово гасить борги, накопичені непрофесійними «помаранчевими» урядовцями в минулі часи, підвищує соціальні стандарти, відроджує власне виробництво, ледве не знищене лобістами імпорту.
Невід’ємною частиною української ментальності є працелюбність і розрахунок на власні сили, і тут ми можемо дати приклад іншим народам.
 

Via: 20minut.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~XDJNP$vZ

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply