Ukrayna’da Femen liderine saldırı

Dünya çapında düzenlediği protesto gösterileriyle ses getiren Ukraynalı kadın örgütü Femen’in liderlerinden Anna Hutsol, başkent Kyiv'de dün akşam kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından dövüldü. Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, Femen üyelerine bir hafta içinde düzenlenen iki saldırının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna ziyaretiyle bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Kyiv’de dizüstü bilgisayarıyla kafede çalışan Hutsol’a yaklaşan sportmen yapılı bir erkek, hiçbir şey söylemeden kadını yumruklamaya başladı. Kafe personeliyle müşterilerin gözü önünde Femen liderini döven saldırgan, bilgisayarı alarak kayıplara karıştı.

Femen’den yapılan açıklamada Hutsol’un bilgisayarında örgütün önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği eylemlerle ilgili gizli bilgiler bulunduğu belirtilerek, “Ukrayna yönetimiyle gizli servisi, Almanya’nın Hannover şehrindeki protestoyla, Rus Patriki’ne karşı Kyiv Havalimanı eyleminin, Rusya Devlet Başkanı Putin’in ziyareti sırasında tekrarlanmaması için elinden geleni yapıyor. Bizi sindirmek için yasadışı bir çete gibi davranıyorlar” denildi.

Birkaç gün önce de yine Kyiv’de Femen ideologu olarak bilinen Viktor Svyatskov sokak ortasında birkaç kişinin saldırısına uğramış ve dövülmüştü.

Via: t24.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~cC2Xk$54m

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply