‘Üstsüz protestocular’ Pasaport’ta

Ukraynalı kadınlardan oluşan Femen, yaptığı eylemlerin biçimiyle dünyanın en çok ses getiren gruplarından. Eylemlerini soyunarak gerçekleştiren Femen üyesi kadınların amacı başta kadın hakları olmak üzere dünyadaki sorunlara dikkat çekmek. 

Kendilerini feminist olarak tanımlayan grup ne zaman soyunmaya karar verdiğini, eylemlerini nasıl başarıya ulaştığını ve neden İstanbul’da yapacakları bir eylem hazırlığı içinde olduklarını anlatıyor. ‘Üstsüz Protestocular’ olarak da bilenen Femen bu hafta Mete Çubukçu ile Pasaport’ta.

‘TURUNCU DEVRİM’ SONRASI UKRAYNA
Pasaport’ta bu hafta ayrıca krizlerin ve savaşların ülkesi Ukrayna politik, ekonomik ve sosyal yönleriyle de ele alınıyor. Turuncu Devrim sonrası yeni krizlerin kapıda olduğu ülkede yaklaşan Avrupa Futbol Şampiyonası ve artan fuhuş trafiği en çok konuşulan konulardan olurken Mete Çubukçu akademisyenlerden siyasetçilere uzanan geniş bir yelpazedeki konuklarıyla ülkenin geleceğini değerlendiriyor.

 

UKRAYNALI HÜRREM SULTAN
Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tarihin sayfalarından ekranlara gelen Hürrem Sultan ise Pasaport programının bu haftaki bir diğer konu başlığı. Anavatanı Ukrayna olan Hürrem Sultan’ı geçtiğimiz yıllarda bir filmde canlandıran Ukraynalı ünlü sanatçı Olga Sumskaya Mete Çubukçu’nun sorularını yanıtlıyor.

Via: birincikuvvet.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~KerOW$Wg

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply