VIDEO: Nahé dívky řádily! Obléhaly istanbulskou mešitu

Istanbul/Kyjev - Turecká policie ve čtvrtek zadržela aktivistky z ukrajinské skupiny FEMEN, píše agentura RIA-Novosti. Dívky se obnažily před hlavní mešitou v Istanbulu, aby upozornily na špatné postavení žen v muslimském světě.


Aktivistky u muslimského svatostánku provolávaly: "Zastavte genocidu žen!" U příležitosti Mezinárodního dne žen na místě také rozvinuly transparenty hlásající obdobná hesla.

"V současné době jsou aktivistky v rukách turecké policie a nelze je kontaktovat," píše se na profilu organizace na sociální síti LiveJournal, která je velmi populární v postsovětských zemích.

Členky hnutí FEMEN tradičně protestují nahé či aspoň svlečené do půl těla. V minulosti demonstrovaly proti finančníkům na Světovém fóru v Davosu, proti plynárenskému gigantu Gazprom, ukrajinské vládě, obchodu se ženami nebo prostituci.

Naposledy o sobě obnažené aktivistky daly vědět v neděli v Moskvě, když se v Rusku konaly prezidentské volby. Pokusily se ukrást volební urnu v místnosti, kde svůj hlas odevzdal stávající premiér Vladimir Putin.

Na hrudích měly nápisy "Kradu pro Putina" a "Krysy z Kremlu" a o staronovém šéfovi Kremlu prohlašovaly, že je zloděj. Policie je zadržela a odvezla na stanici.

 


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: izeny.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~KKorX$hN

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply