VIDEO: Nahé Ukrajinky demonstrovaly v Davosu

Davos - Tři ukrajinské demonstrantky, které chtěly během Světového ekonomického fóra v Davosu upozornit na osud chudých lidí tím, že se do pasu odhalily, zadržela švýcarská policie. Nevadila ani tak nahota protestujících, jako to, že se snažily proniknout do VIP prostor kongresového střediska, kam se smí jen na pozvání, napsala agentura AP.


Ženy "nahoře bez" se pokoušely přelézt bezpečnostní plot, když je policie zadržela. Teplo jim přitom zřejmě moc nebylo - podle internetových meteorologických stránek se dnes teplota v Davosu pohybuje kolem tří stupňů nad nulou a mírně prší. 

Aktivistky patří ke skupině Femen, která se stala na Ukrajině populární díky malým "odhaleným" protestům. S jejich pomocí se snaží upozornit na celou škálu problémů, včetně útlaku politické opozice, a za protesty příležitostně vyrážejí i do dalších zemí.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~pKoqX$Vv

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply