W Londynie protestowały aktywistki Femenu

MKOl ugiął się pod presją Arabii Saudyjskiej i zgodził się, by 18-letnia judoczka Wodjan Shahrkhani wystąpiła w hidżabie zasłaniającym twarz. Urodzona w Mekce zawodniczka ma wystąpić w piątek w kategorii 78 kg.

Aktywistki z grupy Femen napisały na ciele "No to Sharia" czyli "Nie dla szarjatu" - tradycyjnego prawa muzułmańskiego stojącego na gruncie podziału społecznych ról mężczyzny i kobiety, odbieranego przez feministki jako uprzywilejowujące mężczyzn.

Spacyfikowanie protestu zajęło policji sporo czasu ponieważ przedstawicielki grupy Femen szarpały się i wierzgały.

Na swoich internetowych stronach Femen wezwał MKOl do potępienia przemocy przeciwko kobietom w krajach muzułmańskich. O aresztowanych w Londynie aktywistkach napisano, że przyjechały z Francji.

Femen powstał w Kijowie w 2008 r. Grupa organizowała protesty m.in. przeciwko międzynarodowym agencjom matrymonialnym, seks-turystyce, angażowaniu wychudłych młodocianych modelek przez projektantów mody, a także podczas Euro 2012.

Via: pb.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~eIwTV$1Qd

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply