Watykan: ukraińskie feministki zatrzymane w drodze na Plac św. Piotra

06.11. Rzym (PAP) - Słynne ukraińskie feministki, które zdobyły sławę spektakularnymi happeningami w negliżu w swoim kraju, zostały w niedzielę zatrzymane w drodze na Plac świętego Piotra przed spotkaniem papieża z wiernymi w południe - podała agencja Ansa.Według włoskiej agencji prasowej trzy młode kobiety z organizacji Femen zamierzały w czasie modlitwy, odmawianej przez Benedykta XVI, zorganizować protestacyjny happening.

Policja zatrzymała je w połowie prowadzącej do Watykanu ulicy Via della Conciliazione. Funkcjonariusze poprosili je, by weszły do radiowozu, którym zostały odwiezione z rejonu bazyliki watykańskiej.

W sobotę roznegliżowane działaczki Femenu pojawiły się w Rzymie podczas manifestacji centrolewicowej opozycyjnej Partii Demokratycznej na Lateranie. Ukrainki miały transparenty z hasłami przeciwko polityce premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Każda z nich miała ciało pomalowane w jednym z trzech kolorów włoskiej flagi: zielonym, białym i czerwonym.

Nie jest jasne, co zamierzały zrobić w czasie spotkania Benedykta XVI z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.(PAP)

sw/ kar/

Via: google.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~9FBkR$3z

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply