‘Ya arkasında İsrail varsa?’

HT GAZETE

Ülkesindeki dini baskıyı protesto amacıyla çıplak fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaştığı için ölüm tehditleri alan Tunuslu kadın aktivist Emine Sboui, İslamofobi ile suçladığı Ukraynalı feminist örgüt FEMEN’den ayrıldığını açıkladı.

Kayravan kentinde Selefilerin düzenleyeceği bir miting alanındaki mezarlığa “FEMEN” yazdığı için 3 ay gözaltında kaldıktan sonra bu ay başında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Sboui, Huffington Post internet sitesine verdiği röportajda, FEMEN’i kastederek, “Adımın İslamofobik bir örgütle anılmasını istemiyorum” dedi.

Sboui, FEMEN’in mali açıdan şeffaf olmamasını da eleştirdi. Genç kadın, “Bu hareketin nasıl finanse edildiğini bilmiyorum. Arkasında şüpheli bir sermaye olan bir hareketin içinde olmak istemiyorum. Ya İsrail tarafından finanse ediliyorsa?” diye konuştu.

Via: haberturk.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~k3vWF$43O

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply