‘Yalnız değilsiniz’

İspanyol FEMEN’lerden Türk FEMEN’lerine yalnız değilsiniz mesajı.İspanya’da son olarak parlamentoda kürtajı protesto etmek için soyunan ve bu hareketi ile olay yaratan İspanyol FEMEN’ler Türkiye’de kurulan FEMEN’lerin yalnız olmadığını kuruluş aşamasında kendilerine destek vereceklerini belirtti. Kendi Twitter hesaplarından “Türkiye’de hep birlikte başarıcağız” mesajı yayınlayan İspanyol FEMEN’ler halktan Türk FEMEN’lere destek olmasını istedi. İspanyol FEMEN’lerin Türkiye’de Türk FEMEN’ler ile birlikte ortak bir protesto hazırlığı içinde olduğu ve diğer FEMEN grupların da bu eyleme destek vereceği belirtiliyor.

Türkiye’de faliyete geçen Türk FEMEN gurubunun haberlerine geniş şekilde yer veren İspanyol medyası tutucu bir siyaset yapısına sahip Türkiye’de katılımcı kızların eylemlerinin hoş karşılanmayacağını yazdı.Gazeteler,Türk halkının FEMEN konusunda kafasının karışık olduğunu da vurgulayarak bu cesur Türk kızlarına en büyük desteğin şimdilik halktan çok medyadan geldiğini savundu.

Open all references in tabs: [1 - 7]

Via: dha.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~PkUVc$4Px

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply