За акцію у фан-зоні феменок добу протримали у відділку та …

20.06.2012 16:19

За акцію у фан-зоні "феменок" добу протримали у відділку та відправили до суду

Трьох активісток FEMEN затримали у фан-зоні на Хрещатику. Причиною арешту стала акція Оксани Шачко. Вона продерлася у фан-зону до шведів і, знявши футболку, почала вигукувати: "fuck Euro". Правоохоронці заламали їй руки та заарештували на очах в уболівальників. Згодом, у фан-зоні затримали ще двох активісток Інну та Олександру Шевченко. Їх звинуватили у непристойній поведінці. Вони ніби то ішли по Хрещатику і матюкалися.

"Це не нормально. Двоє дівчат ішли собі по вулиці, а на них налетіли міліціонери. Сказали, що матюкаються. Насправді нічого такого не було. Я бачу із самого початку Євро, як біля нашого офісу цілодобово чергують правоохоронці в цивільному. Один із них постійно сидить на лавці і читає книжку. Коли на вулицю виходять наші дівчата постійно за ними стежить. Тільки і чекають, коли підловити", - розповіла лідер жіночого руху FEMEN Анна Гуцул.

Вона прийшла до стін Шевченківського райсуду аби підтримати подруг.

"Згідно нового законодавства правоохоронці не мають права тримати людей у відділку протягом всієї доби всього лиш за адмінпорушення. А наших дівчат тримали. Акція у фан-зоні була присвячена боротьбі проти споювання людей під час Євро. Проти того, що іноземні вболівальники постійно бухають і мочаться прямо на вулиці під кущі. Такої поведінки міліціонери не помічають. Як тільки, щось зробить українець, то можна заламати руки та кинути за грати. Завдяки нашій акції шведи зрозуміли, що тут не все так весело, як їм здавалося одразу. Ми і надалі будемо продовжувати акції протесту проти Євро," - запевнила активістка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активістка FEMEN жбурнула торт в обличчя глави прес-служби МВС

Інтереси обвинувачених захищає адвокат Олег Веремієнко. Він вважає, що максимум на, що заслуговують дівчата це — адмінштраф.

"Інні Шевченко окрім акції на Хрещатику можуть ще й додати торт, який вона кинула у речника МВС Київщини Володимира Поліщука. Але знаючи Поліщука не думаю, що він буде писати заяву. Він розумна людина із нормальним почуттям гумору. Враховуючи всі обставини, які мені відомі, криміналу тут немає. В нормальній демократичній країні такі дії вважаються критикою влади. Максимальне покарання, яке загрожує в таких випадках штраф," - вважає адвокат.

Зараз Ви читаєте новину «За акцію у фан-зоні "феменок" добу протримали у відділку та відправили до суду». Вас також можуть зацікавіти свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Open all references in tabs: [1 - 7]

Via: gazeta.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~qSKKf$1Cw

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply