Закарпатський хрест, зрубаний активістками FEMEN, відновлять

За словами столяра Івана Куруца, такий же хрест є у Донецьку. Обидві дерев’яні пам’ятки закарпатці встановлювали у знак примирення в період Помаранчеовї революції.

- Я працював з хрестом і у 2004-му, реставрував у 2007-му. Дуже шкода, що з ним так повелися, адже встановлений він був у знак великої доброї події - 2-ої річниці об'явлення Матері Божої в урочищі Джублик, - розповів пан Іван.

За словами майстра з Іршавщини (село Нижнє Болотне знаходиться неподалік Джублика), хрести в Києві та Донецьку зводилися коштом самих вірян та жителів навколишніх сіл. Долучилися до доброї справи і з Іршавщини, і з Виноградівщини, і Мукачівщини тощо.

- Коли дізнався, що хрест зрубали, цілий день був дуже сердитий. Їздив на те місце, сьогодні вже якось заспокоївся, бо знаю, що до свята Богородиці хрест буде відновлений, - каже Іван Куруц. - А дівчатам, які його спиляли, прошу Бога дати більше розуму і доброти звичайної, людської.

Цьогоріч греко-католицькі вірники святкуватимуть ювілейну 10-ту річницю об’явлення Божої Матері двом дівчаткам. На те місце щороку з’їжджаються тисячі людей для прощі.

Як ми повідомляли раніше, Фемен зрубали хрест, установлений закарпатцями. Активістки, які привертають до себе увагу оголенням б’юсту, зазначають, що зробили це у знак підтримки засуджених учасниць гурту Pussy Riot.

Via: goloskarpat.info


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~itGpP$1VC

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply