Aktivistky FEMEN začnou Francií

Na otevření pařížského štábu čekají členky hnutí „všechny své přátele a neangažované.“ Kromě defilé topless slibují soutěže v montáži benzinové pily a vrhání otrávených dortů.

Jedním z hlavních směrů činnosti FEMEN je boj proti diskriminaci žen. Výzva „Muslimské ženy, svlečte se!“ napsaná na obnaženém poprsí je, podle jejich mínění, nejlepším způsobem na upoutání pozornosti k tomuto problému. Ve Francii, kde, podle různých odhadů, žije na 5 milionů muslimů (čili přes 10% obyvatelstva), nepokládali tuto organizaci za extremistickou, pověděla v interview pro Hlas Ruska aktivistka hnutí Inna Ševčenková:

Registrace FEMEN ve Francii znamená doslova, že vláda této země akceptuje a souhlasí s tím, že organizace může existovat a provozovat své aktivity na francouzském území.“

Ševčenková vysvětlila, že příčinou příchodu FEMEN do Francie je existence tu muslimských komunit. Samotná Inna se nedávno přestěhovala do Paříže z Kyjeva. Ve vlasti se obávala zatčení po odřezání kříže v středu ukrajinské metropole. Své protesty označuje FEMEN za „test z demokracie.“:

Jsme mezinárodní hnutí. Ve Francii zřizujeme základnu, kam mají přicházet aktivistky odevšad: z Evropy, Asie, Ameriky, a budou tu studovat strategii a taktiku FEMEN. Hodláme působit na území Východní a Střední Evropy, Ameriky, Brazílie. Plánujeme okupaci světa naší činností.

Holá propaganda může vyvolat pobouření nejen mezi francouzskými muslimy. Tím spíš s ohledem na nepokoje kvůli filmu o proroku Muhamedovi. Avšak místní policie nepřipustí srážky, míní zaměstnanec Ústavu Evropy Ruské Akademie věd Sergej Fjodorov:

Dojde li k takovým extremistickým projevům ve Francii, pak se místní policie s tím rychle vypořádá, nehledě na odsouzení ruské vlády kvůli Pussy Riot. U sebe to nedovolí. Jde o dvojí normy. Dámám bude sotva dovoleno řádit na francouzské zemi.

Via: czech.ruvr.ru


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~herOW$1dU

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply