Aktywistki Femenu zostały pobite i aresztowane za zakłócenie …

Jak informuje „Interfax” powołując się na Russia Today aktywistki ruchu pojawiły się na scenie topless i zaczęły wykrzykiwać hasła „Nikt nie może mnie zniewolić”, „Nikt nie może mną władać”, „Sam jestem sobie prorokiem!”.

Dość szybko do protestujących podbiegli pracownicy ochrony i liczni uczestnicy forum, którzy wypchnęli feministki za kulisy, ale i stamtąd kobiety nadal wykrzykiwały swoje hasła.

Występujący na konferencji postanowili natychmiast pójść. Protest został ostro stłumiony przez ochroniarzy imprezy. Dziewczyny zostały zrzucone ze sceny i pobite. Teraz znajdują się w areszcie za zakłócanie porządku.

Femen na ogół organizuje swoje akcje protestacyjne w najbardziej popularnych miejscach i na głośnych imprezach. Jedna z akcji odbyła się w Watykanie przeciwko wizycie papieża w Strasburgu. Wtedy aktywistki zażądały anulowania wizyty papieża w Parlamencie Europejskim.

Via: pl.sputniknews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~QeFr9$6J9

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply