Başbakan’ı göğüslerini açarak protesto etti

Skaane bölgesindeki Almadalen’de konuşma yapan Başbakan Reinfeld’i protesto eden Jenny Wenhammer, partisinin mebus adayları listesinden çıkarıldı. Başbakan Reinfeld konuşma yaparken, iki feminist arkadaşı ile beraber kürsünün bulunduğu platforma çıkarak göğüslerini açan Jeny Wenhammer, yaptığı eylemin şiddet içermediğine dikkat çekerek, "Feministler olarak bizim eylemlerimizde şiddet yoktur. Bizim bir silahımız göğüslerimiz. Vermek istediğimiz mesajlara dikkat çekmek için göğüslerimizi açıyoruz" diye söyledi.

Wenhammar ve başka iki arkadaşının vücutlarına 'Lobbyists go home' ve 'No mining boom' yazdıkları görüldü. Eylemciler Gotland bölgesinde etraf kanunlarının ihlal edildiğine dikkat çekmek istediklerini dedi. Başbakan Reinfeld, ise herkesin ifade özgürlüğü olduğunu ancak ifade özgürlüğünü kullanırken bir başkasının konuşmasının kesilmemesi gerektiğini anlattı.

Çevre Partisinden yapılan yazılı açıklamada, Jenny Wenhammar’ın, Skaane bölgesindeki mebus adayları listesinden silindiği bildirildi. Jenny Wenhammar, aynı zamanda İsveç’te Femen Örgütünün de sözcülüğünü yapıyor. Gözaltına alınan eylemci politikacı ve arkadaşları daha sonra serbest bırakıldı.

(DHA)

Kaynak:Mynet

Via: aktifmedya.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~4gjmY$5IF

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply