bir haftada ikinci saldırı

Gutsol’u kanlar içerisinde bırakan saldırı dün akşam başkent Kyiv’de bir kafede meydana geldi.

Dizüstü bilgisayarıyla kafede çalışan Gutsol’a yaklaşan sportmen yapılı erkek, hiçbir şey söylemeden kadını yumruklamaya başladı.

Kafe personeliyle müşterilerin gözü önünde Femen liderini döven saldırgan daha sonra bilgisayarı alarak kayıplara karıştı.

Femen’den yapılan açıklamada Gutsol’un bilgisayarında örgütün önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği eylemlerle ilgili gizli bilgiler bulunduğu belirtilerek, “Ukrayna yönetimiyle gizli servisi, Almanya’nın Hannover şehrindeki protestoyla Rus Patrik’ine karşı Kyiv Havalimanı eyleminin Rusya Devlet Başkanı Putin’in ziyareti sırasında tekrarlanmaması için elinden geleni yapıyor. Bizi sindirmek için yasadışı bir çete gibi davranıyorlar” denildi.

Birkaç gün önce de yine Kyiv’de Femen ideologu olarak bilinen Viktor Svyatskov sokak ortasında birkaç kişinin saldırısına uğramış ve dövülmüştü.

FEMEN’E YUMRUKLU AYAR

 

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~jBR0N$3zv

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply