Dünya çıplak başkaldırıya destek verdi

FEMİNİST örgüt
Femen
’in sitesine yüklediği üstsüz fotoğrafları nedeniyle kırbaçlanması istenen Tunuslu Amina (19) ile ilgili olaylar sürüyor. Amina’nın, ailesi tarafından zorla psikiyatri kliniğine yatırıldığı açıklanırken, Femen de, genç kadın için uluslararası eylem çağrısı yaptı. 


"S...YİM SİZİN AHLAKINIZI" 

Amina’nın, Tunus’ta Femen için kurduğu siteye yüklediği, birinde, genç kadının çıplak vücudunda “S...yim sizin ahlakınızı” yazısı bulunan iki fotoğraf, Selefileri ayağa kaldırmıştı.

Fotolar üzerine ülkedeki Ahlakı Koruma ve Suçu Önleme Komisyonu Başkanı din adamı Almi Adil, Amina’nın şeriat yasalarına göre en az 80 kırbaç cezası alabileceğini, ancak taşlanarak öldürülmesinin daha uygun olduğunu söylemişti.

Hakkında dava açılan Amina’nın suçlu bulunması halinde en az iki yıl hapis cezası alabileceği belirtiliyor. Femen, 4 Nisan’ı Amina için Uluslararası Eylem Günü ilan ederken genç kadın için başlatılan kampanyaya tüm dünyadan büyük destek geldi.

Via: radikal.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~8g8FB$2ih

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply