Działaczka Femen, która zakłóciła bożonarodzeniową mszę w …

opublikowano: 27 grudnia, 22:33

| ostatnia zmiana: przedwczoraj, 0:54

youtube.com

Przeciwko półnagiej działaczce z organizacji Femen, która zbezcześciła katedrę kolońską, gdy wtargnęła do niej półnaga i wskoczyła na ołtarz podczas odbywającej się mszy, niemiecka policja prowadzi dochodzenie. W kierunku „przeszkodzenia w praktykach religijnych” oraz „naruszenia miru domowego”. Jest jednak jeszcze jedno dochodzenie. Przeciwko ochronie katedry, która miała – według skargi nastoletniej Femen – poturbować ją i narazić na uszkodzenie ciała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Półnaga aktywistka z Femen podczas porannej mszy w katedrze w Kolonii wskoczyła na ołtarz. Ma szczęście, że to świątynia chrześcijańska - skończy się na grzywnie...

Całe zdarzenie, z którego zachował się film, było bardzo dynamiczne. Lewacka działaczka została ściągnięta z ołtarza, jakiś mężczyzna próbował okryć ją płaszczem, a potem widać, że kobieta jest wyciągana poza prezbiterium. 19-latka twierdzi, że została pobita i „obrażona” przez jednego ze strażników katedry, który miał ją „zwyzywać” od… grzesznic. Napisał o tym dzisiejszy dziennik "die Welt".

Gdy jakiś bandzior łapany jest przez postronnych ludzi na gorącym uczynku niemal na pewno dochodzi u niego do pewnych „uszkodzeń ciała”. Łatwo o siniaki, otarcia i powierzchowne rany. Niemal zawsze taki bandzior jest wyzywany, np. od bandziorów. Jedynym sposobem dochodzenie przez niego sprawiedliwości jest prywatna droga oskarżenia. Państwo nie pomaga w tym, bo przecież popełnianie przestępstw niesie ze sobą jakieś ryzyko.

Jednak ci, którzy atakują religię, ci „lewicowi faszyści” – jak nazywa liberałów amerykańskich i lewicę europejską Jonah Goldberg, autor świetnej książki „Lewicowy faszyzm” – najwyraźniej wychodzą z innego założenia. Sądzą, że ich agresja wobec kościołów jest usprawiedliwiona i powinna znajdować się pod specjalną ochroną. Stąd łatwość w uznaniu skargi "zaatakowanej" przez strażników katedry działaczki Femen, która może liczyć na współczucie liberalnych i lewicowych mediów niemieckich.

Można się spodziewać, że wkrótce pojawią się głosy, aby w ogóle zdepenalizować takie czyny. Aby bezczeszczenie kościołów i zakłócanie nabożeństw uznać za rodzaj nieszkodliwego happeningu, ze demonstrację poglądów i swobodę wyrażania myśli.

Pojawią się też pewnie sugestie, że ci co się (jeszcze) modlą, mogą przecież zamykać się w swoich świątyniach na czas nabożeństw, jeśli zależy im na spokoju. Ciekawe, kiedy w Europie jakiś lewacki „intelektualista” rzuci pomysł, aby ci, którzy się modlą, wrócili do katakumb…

O "KRZYWDZIE" DZIAŁACZKI FEMEN CZYTAJ W ORYGINALE.

Dziennik Sławomira Sieradzkiego

Dziennik Sławomira Sieradzkiego

Dziennikarz. Publikował m. in. w „Życiu” i „Wprost”. Okładka ilustrująca jeden z jego artykułów była prezentowana w „Deutsches Historisches Museum” w Berlinie. Współzarządzał z Wojciechem Sumlińskim regionalnym „Tygodnikiem Podlaskim”.

tagi:

kościół

lewacy

religia

wymiar sprawiedliwości

Via: wpolityce.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ADJNP$4ex

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply