Działaczki Femenu uszkodziły dzwon w katedrze Notre Dame? Sąd …

Dziaaczki Femenu uszkodziy dzwon w katedrze Notre Dame? Sd je uniewinni
Działaczki Femenu uszkodziły dzwon w katedrze Notre Dame? Sąd je uniewinnił Fot. materiały prasowe

Przedstawicielki organizacji Femen zostały uniewinnione po oskarżeniu o zniszczenie słynnego dzwonu w paryskiej katedrze Notre Dame. Sędzia uznał, że nie można stwierdzić czy zarysowania powstały na wskutek happeningu.

Kobiety wtargnęły do świątyni 12 lipca ubiegłego roku. Tradycyjnie już półnagie działaczki z wymalowanymi hasłami na ciele, wykrzykiwały antyreligijne hasła. Pod zarzutem wandalizmu zatrzymano dziewięć z nich.

Sąd uznał, że zarysowania na dzwonie, które miały powstać w wyniku happeningu Femenu, mogły zostać zrobione przez tłum turystów pojawiających się w katedrze albo w czasie transportu dzwonu. W związku z tym działaczki Femenu uniewinniono.

Wyrok wywołał niemałe emocje we Francji. Była minister Christine Boutin stwierdziła, że jest on "świadectwem przyzwolenia na dokonywanie świętokradztwa w miejscach kultu religijnego". Słowa krytyki padają również ze strony opozycji, która zastanawia się, jak to możliwe, że uniewinniono działaczki Femenu, a skazano na grzywnę ochronę - za stosowanie przemocy podczas obezwładniania kobiet w katedrze.

Źródło: "Dziennik"

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: natemat.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Xrzzk$5MP

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply