Facebook’tan Femen Türkiye’ye Şaşırtan Sansür!

FEMEN Türkiye’nin haberini paylaşan Facebook kullanıcıları bu uyarı ile şok oldu..

Geçtiğimiz günlerde Kadın aktivistler grubu FEMEN’in Türkiye şubesi açıldı. Twitter ve Facebook’tan duyuru yapan gruba ilk destek de dün Didem Dinç’ten geldi.

FEMEN “Türk kadınları birleşin! Haklarınız için mücadele edin! Göğsünüzde politik mesajınızın yazılı olduğu üstsüz bir fotoğrafınızı bize gönderin!” şeklinde mesaj yayınlamıştı. Bu mesajdan sonra üstsüz şekilde poz veren Dinç, vücuduna “Savaşa hayır” yazarak çektirdiği fotoğrafı Twitter’da paylaştı.

Birçok medya kurumunda haber olan olay, sosyal medyada da paylaşım rekoru kırdı. Ancak bugün Facebook üzerinden Didem’in fotoğrafını paylaşanlar şok bir uyarı ile karşılaştı. Facebook, bu paylaşımı kaldırdı ve paylaşımda bulunan kullanıcılarına bir de uyarı yazısı gönderdi. Uyarıda ‘Topluluk Standartlarını ihlal ettiği için kaldırıldı’ dendi.

Dünya üzerinde Facebook kullanıları tarafından cinsel içerikli fotoğrafların bile paylaşıldığı ve hatta geçtiğimiz günlerde kafa kesme görüntülerine bile onay veren Facebook’un bu tutumu kafalarda soru işareti yarattı.

Via: haberahval.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dkUVc$4Ot

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply