FEMEN Didem’den bayrak tepkisine yanıt

Kadın aktivistler grubu FEMEN'in Türkiye şubesinin Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde, 'Türk kadınları birleşin! Haklarınız için mücadele edin! Göğsünüzde politik mesajınızın yazılı olduğu üstsüz bir fotoğrafınızı bize gönderin!' şeklinde mesaj paylaşılmıştı. 

TEPKİLERE CEVAP VERDİ

Kadıköy'de, göğsüne çizdiği bayrak resmi ve 'Savaşa Hayır' yazısıyla verdiği poz sosyal medyada hızla yayılan Didem Dinç Vatan'dan Eyüp Tatlıpınar'a röportaj verdi.

İşte o röportajdan en ilgi çekici bölümler;

NEDEN Mİ FEMEN

Ülkemde kadın cinayetleri, hafif cezalarla kurtulan tecavüzcüler, baba, koca, abi şiddetine maruz kalan hemcinslerim, çocuk yaşta evlendirilmenin hala normal olduğu bir ülke... Sanırım cevap yeterince açık.

K.ÇIMDA DEĞİL GÖĞSÜMDE TAŞIYORUM

FEMEN aktivistleri kendi ülkelerinin temsilini bu şekilde dile getiriyorlardı. Ben de bu yüzden başvurdum, ancak çok fazla olumlu-olumsuz tepki aldım. Eleştirileri oldukça yersiz buluyorum ve yapılmış olmak için yapıldığını düşünüyorum. Çünkü bayrağı k.çımda değil göğsümde taşıyorum.

Via: ensonhaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~krzzk$4Pk

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply