FEMEN duruşması 12 Haziran’da

Ayrıca bakınız

  • Tunus’ta FEMEN davası başlıyor 30/05/2013 12:26 CET
  • Tunuslu FEMEN üyesi ilk duruşmasında cezaya… 30/05/2013 23:56 CET
  • FEMEN duruşması ertelendi 05/06/2013 18:24 CET
  • Tunus FEMEN mesubu 3 Avrupalı kadını yargılayacak 31/05/2013 14:06 CET
  • Femen fenomeni 30/05/2013 19:57 CET

Tunus’ta üstsüz protesto yaptıkları için gözaltına alınan feminist grup FEMEN üyelerinin duruşması ertelendi. Duruşmanın 12 Haziran’da yapılması bekleniyor.

FEMEN’in 3 üyesi, Emine Taylor’a destek vermek için Tunus Adalet Bakanlığı önünde üstsüz eylem yaptıkları sırada polis tarafından gözaltına alınmıştı. FEMEN’nin Tunuslu üyesi Taylor, geçen Mart ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook profilinde, üstsüz fotoğrafını yayınlayarak tepki almış, 19 Mayıs tarihinde de eylem yapacağı sırada tutuklanmıştı.

Merkezi Ukrayna’da bulunan FEMEN Tunus’taki İslami kesimlerin büyük tepkisini çekiyor. euronews FEMEN davasını yakından takip ediyor.

Cezaevindeki FEMEN üyelerine destek vermek için Tunus’a giden Ukraynalı Oleksandra Shevchenko sınır dışı edildi. Shevchenko euronews’e konuştu: “Üç adam otelde odama girdi, hiç kimseye mesaj atacak ya da birini arayacak zamanım olmadı. Kimliklerini göstermediler, isimlerini söylemediler. Onları takip etmem gerektiğini söylediler. Bu hafta boyunca her gün internet sitemiz saldırıya uğradı. Bu yüzden de çalışamadık. Bilişim uzmanlarımız saldırıların Cezayir ve Tunus kaynaklı olduğu konusunda bizi bilgilendirdiler.”

Daha fazla: FEMEN, Kadın hakları, Tunus

Copyright © 2013 euronews

Haberin videosunu izlemek için JavaScript gerekiyor

Via: tr.euronews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~SOZbb$332

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply