Femen, Gezi için Türkiye’ye geliyor

Haber Merkezi
• 19/06/2013
Kategori: KadınManşet
Etiketler: FEMENGezi Parkı Nöbeti
Bu yazıyı takip edin: RSS 2.0

Femen, 3 eylemcisini Gezi Parkı protestoları için Türkiye’ye göndereceğini açıkladı.

Ukraynalı Feminist Örgüt Femen, Facebook hesabından yaptığı açıklamaya göre ’3 FEMEN aktivistini, Türkiye’deki Gezi Parkı eylemcilerine destek için Türkiye’ye göndermeye’ hazırlanıyor.

FEMEN, açıklamasında ‘Taksim Gezi Parkı direnişçilerinin barışçıl başlayan gösteriler sonrası biber gazı ve tazyikli su ile müdahaleye maruz kaldıklarını ve FEMEN’in bu duruma sessiz kalamayacağını’ bildirdi. Gruptan yapılan ilginç açıklamada, “Göğüs göğüse çarpışmaya geldikleri” vurgulandı.

FEMEN, 3 üyesini Türkiye’ye göndermek için destekçilerinden bağışta bulunmalarını da istedi. Daha önce 8 Mart 2012 tarihinde Türkiye’de artan kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Sultanahmet Meydanı’nda eylem yapan FEMEN üyeleri, polisin müdahalesi ile gözaltına alınıp birkaç gün içinde sınırdışı edilmişlerdi.

(Haberler.com)

 

 

URL: http://www.yesilgazete.org/?p=85752


FriendFeed ile Paylaş
Tweet eyle
Open bundled references in tabs:

Via: yesilgazete.org


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~P7gGJ$3Fv

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply