FEMEN Haddini Aştı!

 Bir de başımıza femen çıktı.


Femen Haddini Aştı!

 

Femen Türkiye bugün öyle bir tweet attı ki, kendisini destekleyen birçok insana geri adım attırdı.

Femen Türkiye’nin twitter adresinden bugün kutsal kitaplara ve dinlere dil uzatılan bir tweet atıldı.

tweet'te 'İncil, Kuran ve Tevrat aynı boktur. Din sömürüsüne karşıyız!' yazılı tweet inanan birçok insanın tepkileriyle karşılaştı. Grubun destekçileri tweeti atana uyarılarda bulundu ve Türkiye’den ilk destekçi Didem Dinç FEMEN’den ayrıldığını twitter hesabından duyurdu. .

Ukrayna’dan dünyaya yayılan bir direnişin adı olan Femen, geçtiğimiz günlerde Türkiye Şubesi’ni açmıştı.

Didem Dinç'in attığı tweet: 

 

 

FEMEN Nedir?

FEMEN (Ukraynaca: Фемен), 2008 yılında Anna Hutsol tarafından kurulmuştur. Anna Hutsol grubu kurduktan sonra, Femen grubunu ülkelerindeki aktivist kadınlarından azlığından ve erkek odaklı olan Ukrayna toplumuna olan tepkilerinden dolayı oluşturduğunu açıklıyor. Grubun uluslararası evlilik ajansları,cinsiyet ayrımı ve diğer uluslarası ve ulusal sosyal sorunlar hakkında yaptıkları protestolar vardır. Grup özellikle seks turizmine karşı yaptığı üstsüz gösterilerle dünya çapında tanınmıştır.

Grubun amaçları ise Ukrayna'da yaşayan kadınların liderliklerinin yanında, kültürel ve manevi değerlerini de geliştirmektir. Bu sayede Ukrayna hem imajını geliştirmiş, hem de şehrinin kadınlarına yeni ve daha iyi fırsatlar tanımıştır.

 

Via: kadinhaberleri.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~79YdL$4Po

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply