Femen kızlar ormanda çırılçıplak bırakıldılar!

19 Aralık'ta Ukrayna’nın başkenti Minsk’te bir gösteri sonrası göz altına alınan eylemci kadınlardan üçünün polis tarafından gözleri bağlanarak bir ormana götürüldüğü burada, üzerlerine yağ döküldükten sonra soyunmaya zorlandıkları kaydedildi.

Gözleri bağlanan kadınlar saatler süren bir otobüs yolculuğu sonrasında gece yarısı Minsk’in 320 km güneydoğusundaki Gomel bölgesinde ormanın ortasına getirildiler. Kadınlar sıfır derece sıcaklıkta soyunmaya zorlandılar. KGB ajanları kadınların üzerilerine benzin dökerek onları canlı canlı yakmakla tehdit etti. Ajanlar kadınları bıçakla yaralamakla korkuttu, sonra da bu bıçakla saçlarını kesti. Ukraynalı örgüt, her şeyin KGB’nin ajanları tarafından filme alındığını, sonra da kadınların sabaha karşı çırılçıplak ormanın içinde bırakıldıklarını, pasaport ve kimliklerine de el konulduğunu belirtti.

Ormanda saatlerce yürüyen kadınlar en sonunda bir köye ulaşarak yardım istedi ve telefonla Ukrayna’daki merkezlerine ulaşmayı başardılar. Femen’in lideri Anna Gutsol, “Bize ulaştıklarında berbat bir durumdaydılar, hayatta oldukları için şanslılar” dedi.

Belarus KGB’si iddia ile ilgili yorum yapmayı reddetti. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ise kadınların Minsk’in 300 kilometre uzağında bulunduklarını teyit etti. Gutsol, eylemcilere Ukrayna Büyükelçiliği’nin yardım edeceğini söyledi.

Via: focushaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~urzzk$NL

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply