FEMEN, LE PENE KARŞI!

Oy kullanma yerinde pusu kurdular!

HABERTURK.COM / DIŞ HABERLER

Femen bugün Fransa'nın aşırı sağ Ulusal Cephe partisinin başkanı Marine Le Pen'e rey kullanacağı yerde pusu kurdu. Her zamanki gibi üstsüz kadın aktivistler bu sefer Charlie Hebdo saldırısından sonra çıkan dayanışma sloganı "Je suis Charlie"ye (Ben Charlie'yim) gönderme yapan "Je suis fasciste" (Ben faşistim) yazılı eleştirel pankartlar taşıyordu. Grup, Ulusal Cephe partisine karşı yürüttüğü protestoyu Twitter'dan da duyuru etti.

Le Pen'in gelişinden on dakika evvel rey kullanma yerinin dışına konuşlanan feminist aktivistler, yüzlerine Hitler'inkine benzeyen bıyıklar çizmişlerdi. Ayrıca vücutlarının üst kısmına "ırkçılık", "cinsiyetçilik", "homofobi" ve "idam cezası" gibi protesto ettikleri kavramlar yazılıydı.

Marine Le Pen rey vermek için içeri girdiğinde "Umarım konseydeki âza sayımız artar" diye konuştu ve gösteri ile ilgili yorum yapmadı. Femen, Marine Le Pen'i daha evvel de hedef almıştı.

PARİS'İ BİRBİRİNE KATTILAR!

FEMEN PAPAZ KAÇIRDI!

Kaynak:Haberturk

Via: aktifmedya.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~J6PQe$5xB

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply