FEMEN przeciw Łukaszence

 

Pomimo porwania i bezprawnego pozbawienia wolności, bicia i znęcania się, grożenia gwałtem i podpaleniem przez białoruskie KGB (za akcję protestacyjną "KGBaćka" w Mińsku w rocznicę brutalnego rozpędzenia pokojowej demonstracji w Mińsku 19 grudnia) działaczki ukraińskiego stowarzyszenia FEMEN nie składają broni. Zapowiadają kolejną akcję protestacyjną na Białorusi, skierowaną przeciwko reżimowi Łukaszenki.  

Działaczki wróciły już do Kijowa, gdzie łamiącymi się głosami opowiedziały o tym, jak znęcali się nad nimi funkcjonariusze białoruskiego KGB. Zostały one porwane na dworcu w Mińsku i wywiezione do lasu, gdzie je bito, oblewano farbą, a nawet straszono podpaleniem i gwałtem. „Potem kazali nam zdjąć dolną część ubrania, odwrócić się tyłem i to było najstraszniejsze bo bałyśmy się, że nas zgwałcą. Pobili nas pałkami, a potem kazali się ubrać” - mówiły. 

Działaczki podkreślają, że dopiero teraz zobaczyły, jak wygląda prawdziwa Białoruś i jak bardzo są zastraszeni jej mieszkańcy. „Widzimy, że w tym państwie jest prezydent potwór i służby specjalne, które wykonują każdy jego rozkaz” - podkreśliły i dodały, że będą organizowały kolejne akcje, nawet na większą skalę niż poniedziałkowa. Wtedy trzy aktywistki, rozebrane od pasa w górę krzyczały „Niech żyje Białoruś” i „Wolność dla więźniów politycznych” pod budynkiem KGB w Mińsku. Późniejsze wydarzenia to prawdopodobnie odwet za tę akcję. 

Białoruska sekcja radia Swoboda przypomina, że takie metody białoruskie KGB stosowało już wcześniej. W ostatnich latach co najmniej kilku działaczy organizacji patriotycznych wywożono do lasu i zostawiano bez telefonów i dokumentów. Rok temu ofiarą KGB padł operator rosyjskiej telewizji NTW. 

Dzielne kobiety, ośmieszają nieludzką tyranię kołchozowego satrapy, ostatniego dyktatora Europy. Walka z bezbronnymi kobietami to tylko oznaka słabości i szybkiego końca białoruskiego reżimu.

Łukaszenka musi odejść!!!

Via: wschod.salon24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Dv9CR$Lf

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply