FEMEN ścięły krzyż w „geście poparcia dla Pussy Riot”

Feministki nie wybrały byle jakiego krzyża – ścięły piłą mechaniczną konstrukcję, która upamiętniała ofiary represji NKWD i stała przy Pałacu Październikowym, gdzie w latach 1917-1941 więziono i mordowano więźniów politycznych ZSRR.

- FEMEN ostrzega Putina-Gundiajewa, że w razie wydania na aktywistki (Pussy-Riot) wyroku więzienia, piły motorowe zostaną wymierzone we wszystkie osoby odpowiedzialne za cierpienia niczemu niewinnych kobiet – napisały aktywistki w komunikacie adresowanym do Władymira Putina i partiarchy Moskwy i wszechrusi Cyryla I, który nazywa się Władimir Gundiajew.

FEMEN celuje w atakach na religię, która w ich ocenie jest zbyt obecna w życiu politycznym Ukrainy. W ubiegłym miesiącu jedna z aktywistek – oczywiście rozebrana – rzuciła się na Cyryla I na lotnisku w Kijowie. Na plecach miała napis „Zabić Cyryla”. Została zatrzymana przez ochronę.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

sg

Via: polskieradio.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~MllLH$1Ta

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply