Femen Üyesi Politikacı Başbakan

Ünsal TURAN/STOCKHOLM, ( DHA )- İSVEÇte Çevre Partili politikacı, 42 yaşındaki Jenny Wenhammar Femen üyesi 2 arkadaşı ile birlikte, Almadalen’de konuşma yapan Başbakan Fredrik Reinfeld’i göğüslerini açarak protesto etti.

Skaane bölgesindeki Almadalen’de konuşma yapan Başbakan Reinfeld’i protesto eden Jenny Wenhammer, partisinin milletvekili adayları listesinden çıkarıldı. Başbakan Reinfeld konuşma yaparken, iki feminist arkadaşı ile birlikte kürsünün bulunduğu platforma çıkarak göğüslerini açan Jeny Wenhammer, yaptığı eylemin şiddet içermediğine dikkat çekerek, "Feministler olarak bizim eylemlerimizde şiddet yoktur. Bizim tek silahımız göğüslerimiz. Vermek istediğimiz mesajlara dikkat çekmek için göğüslerimizi açıyoruz" dedi.

Wenhammar ve diğer iki arkadaşının vücutlarına Lobbyists go home ve No mining boom yazdıkları görüldü. Eylemciler Gotland bölgesinde çevre kanunlarının ihlal edildiğine dikkat çekmek istediklerini söyledi. Başbakan Reinfeld, ise herkesin ifade özgürlüğü olduğunu ancak ifade özgürlüğünü kullanırken bir başkasının konuşmasının kesilmemesi gerektiğini anlattı. 

Çevre Partisinden yapılan yazılı açıklamada, Jenny Wenhammar’ın, Skaane bölgesindeki milletvekili adayları listesinden silindiği bildirildi. Jenny Wenhammar, aynı zamanda İsveç’te Femen Örgütünün de sözcülüğünü yapıyor. Gözaltına alınan eylemci politikacı ve arkadaşları daha sonra serbest bırakıldı.

FOTOĞRAFLI

 


Ünsal TURAN/STOCKHOLM, ( DHA )- İSVEÇte Çevre Partili politikacı, 42 yaşındaki Jenny Wenhammar Femen üyesi 2 arkadaşı ile birlikte, Almadalen’de konuşma yapan Başbakan Fredrik Reinfeld’i göğüslerini açarak


Türkiye

YORUM EKLE

Son Eklenen Haber / En Çok Okunan Haberler

Via: sanliurfa.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~2RioI$5I0

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply