Femen üyesine ceza

Benzer Konular

nursaylan_haberhurriyeti

odemissusbitkileri_haberhurriyeti

kosemsultan_haberhurriyeti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Paris’teki bir müzede yer alan balmumu heykeline kazık saplayan Femen üyesi Jdanova, 6 bin euro para cezasına çarptırıldı.

www.haberhurriyeti.com / DÜNYA
Dünyaca ünlü aktivist grup Femen’in Ukraynalı üyelerinden Iana Jdanova, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Paris’teki bir müzede yer alan balmumu heykeline kazık sapladığı için 6 bin euro (Yaklaşık 17 bin TL) para cezasına çarptırıldı. Jdanova, “Bizim protesto şeklimiz bu. Bunu Ukrayna’da, Türkiye’de de yaptım. Ama böyle bir şey ilk kez başıma geliyor” diyerek, hakkında çıkan karara tepki gösterdi.

Fransız yargısı, 26 yaşındaki Jdanova’nın Grevin Müzesi’nde Haziran ayında gerçekleştirdiği eylemle ilgili kararını verdi.

CEZAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Putin’in balmumu heykelini yere devirip defalarca kazık sokan Jdanova, kendisine verilen 6 bin euroluk cezaya tepki gösterdi.

AFP’nin haberine göre, yaptıkları protesto eylemlerinden dolayı Fransa’da ceza alan ilk Femen üyesi olan Jdanova, “Bu çok garip. Şaka gibi” dedi ve ekledi:

“Bizim protesto şeklimiz bu. Bunu Ukrayna’da, Türkiye’de de yaptım. Ama böyle bir şey ilk kez başıma geliyor.”

Jdanova’nın avukatı Marie Dose ise söz konusu karara itiraz edeceklerini ve davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyacaklarını belirtti.

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: haberhurriyeti.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~QSKLf$5Uq

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply