Obaliła Putina. Aktywistka Femenu skazana za zniszczenie figury …

Zdanowa otrzymała grzywnę 1500 euro za ekshibicjonizm, 3004 euro za szkody materialne, 1000 euro za uszczerbek moralny oraz 500 euro opłat prawnych.

Po ogłoszeniu wyroku aktywistka nie kryła zdziwienia. - To bardzo dziwnie, to chyba jakiś żart – mówiła. Jak wskazała: "To pierwszy przypadek, w którym zostałyśmy skazane za ekshibicjonizm". - To nasz sposób protestów, robiłam tak na Ukrainie, w Turcji i tutaj po raz pierwszy".

Marie Dose, pełnomocnik aktywistki zapowiedziała złożenie zażalenia w tej sprawie. Nie wykluczyła także zgłoszenia jej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Według niej, wyrok z ekshibicjonizm jaki zapadł we Francji jest precedensem, który ograniczy Femen w protestach, które przejawiają się obnażaniem piersi.

Femen to kobiecy ruch feministyczny powstały na Ukrainie w 2008 roku. Swoją działalności sprzeciwia się m.in. prostytucji, naruszaniu praw obywatelskich, przemocy wobec kobiet.

 

Via: telewizjarepublika.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~1Ny4E$5SS

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply