Femenciler kaçırıldı

Çarpıcı eylemleriyle tüm dünyaya sesini duyuran Ukraynalı kadın örgütü Femenin 3 üyesi eylem öncesi sırra kadem bastı. Femen, üyelerinin silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını açıkladı...

Ukrayna ve Polonyanın ortaklaşa düzenlediği Avrupa Futbol Şampiyonasına Ukraynalı aktivist kadın örgütü Femenin 3 üyesinin kaçırılması gölge düşürdü. Aktivistlerin protesto hazırlığında olduğu Donetsk kentindeki Ukrayna-Fransa maçı öncesinde silahlı 15 kişi tarafından kaçırıldıkları iddia edildi. İddiaya göre 15 kişi Femen üyelerinden Alexandra Shevchenko, Anna Bolshakova ve Yana Zhdanovayı izlemeye başladı. Aktivistler daha sonra iki gruba ayrıldı.
Önce Shevchenko ile bağlantı kesildi. Yaklaşık 1 saat sonra da Bolshakova ve Zhdanovadan haber alınamamaya başladı. Femen örgütünün internet sitesinde aktivistlerin peşinde olan kişilerin Ukrayna güvenlik güçleri ve ajanlarına benzedikleri bilgisi yer aldı.

 Daha önce işkence görmüşlerdi
Sitede ayrıca aktivistlerin hayatından ve sağlığından endişe edildiği belirtildi. İngilterede yayımlanan The Guardian gazetesine konuşan Femen üyesi Anna Gutsol, 3 üyemiz kayboldu. Nerede olduklarını bilmiyoruz. Onları kaçıran kişilerin bölgede yaşayan bir oligark ile bağlantılı olduğunu düşünüyoruz dedi.
Femenin yardım istediği Donetsk polisi ise kayıplarla ilgilerinin olmadığını açıkladı. Femen üyeleri daha önce de kaçırılmıştı. Schevchenko ve iki örgüt üyesi geçtiğimiz Aralık ayında Belarusta ajanlar tarafından kaçırıldıklarını iddia etmiş, serbest kaldıktan sonra da işkence gördüklerini söylemişti.


Kaynak : haber3.comFemenciler kaçırıldı :
Google'da Ara


Femenciler kaçırıldı

Via: karaman.org


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ZKorX$1FR

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply