Femenciler yine iş başında


Çıplak protestolarıyla tanınan Ukraynalı FEMEN grubu neredeyse eylemsiz gün geçirmiyor... Grubun hedefinde yine Avrupa Futbol Şampiyonası kupası vardı.Yaptıkları çıplak protestolarıyla tüm dünyada tanınan Ukraynalı grup bir kez daha Avrupa Futbol Şampiyonası kupasını hedef aldı. FEMEN üyesi, lviv kentinde sergilenen kupanın yanına gitti ve bir anda üzerindeki elbiseyi çıkarıp kupayı almaya çalıştı...

Önceki eylemlerden deneyim kazanan güvenlik görevlileri hemen FEMEN kızına müdahale etti. Üzeri örtülen protestocu FEMEN üyesi gözaltına alındı.

FEMENciler daha önce başkent Kyiv ve Dinyeper'de de iki kez kupayı almaya çalışmıştı. Kyiv merkezli grup, ülkelerinin Polonya ile düzenleyeceği Avrupa Futbol şampiyonasında seks turizminin artacağını savunuyor. Turnuva yaklaştıkça da eylem sayıları artıyor.

FEMEN grubunun düşüncesine göre; UEFA, politikacılara birlikte ülkelerini Euro 2012 süresince geneleve dönüştürecek. Böylece bu organizasyona akıtılan para geri kazanılacak.

FEMENciler, 8 Haziran'da başlayıp 1 Temmuz'da sona erecek turnuva boyunca çarpıcı eylemlere imza atmayı amçlıyor.

Via: cnnturk.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~46PQe$zb

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply