Femen’de Çatlak!

RADİKAL - Dünyanın muhtelif yerlerindeki çıplak ve yarı çıplak eylemleriyle dikkat çeken ve kendilerini feminist olarak tanımlayan fiil grubu FEMEN'de çatlak mevcut. Oda TV'nin haberine göre; FEMEN üyeleri, grubun kurucusu Anna Hutsol'u ideolojilerine ihanetle suçluyor. FEMEN üyelerinin iddialarına göre Hutsol, 2012 yılından bu yana grubun hiçbir eylemine katılmamasına karşın, FEMEN'in isminden yararlanarak kendisine maddi menfaat sağlıyor. Merkantilizm ve ataerkil yapıya tepki olarak kurulan hareketin üyeleri, şimdi nakit karşılığında fiil düzenleyen Hutsol'u, FEMEN'in ilkelerine ihanet etmekle suçluyor.

‘BASKI NEDENİYLE UKRAYNA'DA FAALİYET GÖSTERMİYORUZ'
Rus Lifenews kanalına konuşan FEMEN'in şimdiki başkanı İnna Şevçenko konuyla ilgili şunları söyledi: "FEMEN'in merkez ofisi 2012 yılında Ukrayna'dan Paris'e taşındı ve grubun ismi FEMEN International olarak değiştirildi. Avrupa ve Kuzey ABD'da şubelerimiz açılırken, Ukrayna'daki faaliyetlerimizi siyasi baskılar yüzünden sonlandırmak zorunda kaldık. Anna Hutsol, bütün bu süre zarfında grubun kurucusu olmasına rağmen hiçbir çalışmaya katılmadı."
Şevçenko, Ukrayna parlamentosu önünde homofobiye karşı çıkmak amacıyla ‘FEMEN' adıyla önceki gün gerçekleştirilen eylemin kendileriyle hiçbir bağlantısı olmadığını da vurgulayarak, eylemin organizatörü Hutsol'un grubun ismini kullanarak maddi menfaat sağladığı suçlamasında bulundu.


‘FEMEN BİZİM İÇİN BİR İŞ DEĞİL, PARA ALMIYORUZ'
Şevçenko "Eğer karşılığında nakit alıyorsa, biz Anna Hutsol'un eylemleriyle ilişkilendirilmeyi istemiyoruz. Hiçbir FEMEN üyesi katıldığı eylemler için bir kuruş nakit almamıştır. FEMEN bizim için iş değil, gönüllü bir harekettir" dedi. (Oda TV) 

Kaynak:Radikal İnternet Yayını

Via: aktifmedya.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~RwQ26$6MZ

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply