Nezištné aktivistky FEMEN? Ale kdeže. Za „akci“ prý inkasují desítky …

„Máme peníze, můžeme se posunout dopředu. Za jednu akci můžeš dostat klidně i litr (tisíc dolarů, zhruba 25 tisíc Kč). Tak co, jdeš do toho? A neznáš ještě někoho, kdo by se chtěl přidat?“ ptá se jedna z šéfek hnutí Anna Gucol, která se domnívala, že mluví se sympatizantkou FEMEN. Telefonní konverzaci následně zveřejnila ruská média. Tisíc dolarů za „jednu akci“ je v občanskou válkou a ekonomickými problémy sužované zemi královskou odměnou. Není výjimečné, že lidé na Ukrajině vydělávají v přepočtu pouhých 2 tisíc Kč měsíčně.

Nahá demonstrantka ukradla ve Vatikánu Ježíška: Na těle měla, že je Bůh …


Vatikán zadržuje členku mezinárodního feministického hnutí Femen. Ta se s obnaženými ňadry zmocnila v jesličkách na Svatopetrském náměstí sošky Ježíška.

Prachy Ukrajinkám, na Francouzky kašlem

„Sázíme na hezké ukrajinské holky, vždyť máme dost pěkných bab v Kyjevě!. Francouzky z toho vynecháme, o tom vůbec neuvažujeme,“ dodává pak Gucol.

Přestože ruskojazyčná média dlouhodobě upozorňují na vlivné a bohaté sponzory hnutí FEMEN, feministky doposud tvrdily, že jen tak tak pokrývají náklady na provoz z občasných darů sponzorů. Hlavním příjem hnutí je prý z výrobků z jejich obchodu.

Ačkoliv je FEMEN původně z Ukrajiny, v současné době mají sídlo v Paříži, odkud dle svých slov bojují proti „patriarchátu v jeho třech hlavních podobách – sexuálnímu zneužívání žen, diktátorství a náboženství.“Hnutí se kromě obnažených prsou „proslavilo“ tím, že neváhá porušovat svobodu a práva ostatních lidí. V Německu například feministky o Vánocích vtrhli během bohoslužby na oltář a přerušily tak mši. Pokusily se také zaútočit na hlavu Ruské pravoslavné církve Kyrila a ruského prezidenta Putina (63), ale byly vždy bleskurychle zpacifikovány.
Aktivistky z hnutí FEMEN asi nemají hluboko do kapsy.

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~4OZbb$6MW

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply