FEMEN’DEN İSPANYOL KİLİSESİ’NE ‘KÜRTAJ’ PROTESTOSU

Femen'den İspanyol Kilisesi'ne "kürtaj" protestosu MADRİD Feminist aktivist grup Femen, İspanyol hükümetinin kürtaj haklarını kısıtlayan yasa tasarısına yönelik protestosunu bu kez ülkedeki en büyük Katolik kurum olan İspanyol Başpiskoposlar Konferansının başkanına karşı yaptı

FEMEN'DEN İSPANYOL KİLİSESİ'NE 'KÜRTAJ' PROTESTOSU

Femen'den İspanyol Kilisesi'ne "kürtaj" protestosu MADRİD Feminist aktivist grup Femen, İspanyol hükümetinin kürtaj haklarını kısıtlayan yasa tasarısına yönelik protestosunu bu kez ülkedeki en büyük Katolik kurum olan İspanyol Başpiskoposlar Konferansının başkanına karşı yaptı. Femen'e bağlı beş kadın, İspanyol Başpiskoposlar Konferansı Başkanı Antonio Rouco Varela'yı Madriddeki bir kiliseye girerken protesto etti. Rouco'nun kilisenin önünde arabadan inmesinin ardından üstlerini çıkartan ve "kürtaj kutsaldır" diye bağıran aktivistlerin Kardinal Rouco'ya ulaşmasını rahipler önledi. Kısa süren protesto sonrası Femen üyeleri yürüyerek bölgeden uzaklaştı.
Yeni Ekonomi

Via: pirsushaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~1oFGg$4qz

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply