Femen’den tecavüzcülerin salıverilmesine protesto


Femen'den tecavüzcülerin salıverilmesine protesto

  • Yorum Yaz

19 Ekim 2012

Dünyanın dört bir yanında eylemler yapan Ukraynalı kadın protestocu grubu Femen, bu kez ilginç bir protesto gösterisiyle Fransa'da gündeme geldi.

 

Üstsüz gösteriyle ünlenen grup, bu sefer Fransa'da görülmekte olan bir tecavüz davasından çıkan kararı protesto etmek için yanlarına rahibeleri de aldı.

Eylemciler, Paris'teki Vendome meydanında bulunan Adalet Bakanlığı'nın önünde gösteri yaptı. Gösteride Veronique isimli rahibe de protestocularla birlikte poz verdi.

Femen üyelerinin çıplak göğüslerinde ve ellerindeki pankartlarda, İngilizce ve Fransızca sloganlar yazdığı görüldü.

Ukraynalı eylemciler, "Bana tecavüz et", "Tecavüz serbest", "Adalet beni beceriyor" gibi sloganları hem yazılı olarak üstlerinde taşıdı hem sözlü olarak haykırdı.

Küçük kızlara toplu tecavüz suçlamasıyla bir grup erkeğe karşı açılan davada, dört kişi suçlu bulunmuştu. Suçlanan kişilerden 10'unu mahkeme serbest bırakmıştı.

On tecavüz şüphelisinin serbest kalmasını protesto etmek için Paris'e gelen Femen üyeleri, Adalet Bakanlığı önünde "Tecavüz klübü" yazılı bir pankart açtı.

Yorum ekle
Yenile

Via: kazete.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~RllLH$1oM

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply