Femen’e Putin ayarı

Ayrıca bakınız

  • Navalny’e Femen desteği 19/07/2013 13:52 CET
  • FEMEN Putin’i protesto etti 08/06/2013 15:24 CET
  • FEMEN’in kurucusu Fransa’ya sığındı 08/07/2013 19:54 CET
  • Tunus’ta üstsüz eylem yapan FEMEN üyeleri serbest… 27/06/2013 10:36 CET
  • Femen devrimci mi, şarlatan mı? 19/06/2013 14:53 CET

Ukrayna’da bir mahkeme, dünya çapında düzenledikleri üstsüz eylemleri ile tanınan aktivist grup Femen’in üç üyesi ile onları fotoğraflayan eski bir Fransız Haber Ajansı (AFP) muhabirini ‘kamu düzenini bozdukları’ gerekçesi ile suçlu buldu. Grup üyeleri 24 saat göz hapsinde tutulduktan sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Önceki gün gizli servis çalışanları tarafından darp edildiğini öne süren Ukraynalı eylemcilerin lideri Anna Hutsol, bunların bir rastlantı olmadığını belirtiyor: “Şunu net olarak anladık ki: Olan herşey Putin’in ve patriğin ziyareti ile bağlantılı. Çünkü biz sürekli onların politikalarını eleştiriyoruz ve birçok kez her ikisine yönelik eylemlerimiz oldu.”

Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin ile Rus Ortodoks Kilesi Patriği Kiril haftasonunda iki günlük resmi bir ziyaret için Ukrayna’daydı. Femen, yapacakları protesto gösterisini engellemek için kendilerinin hedef alındığını savunuyor.

Daha fazla: Adalet, FEMEN, Kyiv, Ukrayna, Ukrayna

Copyright © 2013 euronews

Haberin videosunu izlemek için JavaScript gerekiyor

Via: tr.euronews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~hcNU7$3pv

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply