FEMEN’in artık bir düşmanı var!

Hareketin ismini Sofokles’in trajedisinden alan genç kızlar slogan olarak “Sevgiyi paylaşmak için doğdum. Nefreti değil.” ifadesini seçti.Yeni hareketin üyesi İzel Turan İTAR-TASS ajansına şöyle bir açıklamada bulundu: “FEMEN grubu tarafından seçilen yolun doğru yol olduğuna inanmıyoruz. Tam tersine, FEMEN’in savunduğu kültür emperyalizmine karşıyız.”Kızlar, “Kadınların geleceği için mücadele vermek istiyoruz. Kadının toplumdaki yeri, aile ilişkileri, çalışma şartları gibi konularda düzenlenecek değerlendirme görüşmelerinde aktif rol almak istiyoruz. Ayrıca, televizyonda bize sürekli dayatılan yaklaşımdan çok daha farklı bir yaklaşım önermeyi düşünüyoruz. Biz doğamız olan dişiliği savunuyoruz. ” dediler.Antigona grubu, bugün Tunus büyükelçiliğini ziyaret etti. Aslında ziyaretleri, FEMEN tarafından Mayıs ayında Tunus’un başkentinde Adalet Sarayı önünde yapılan provokasyon gösterisinden sonra barışmak anlamını taşıdı. Pazartesi günü RF Büyükelçiliğini de ziyaret eden kızlardan İzel Turan, “Ülkenize saygımızı ifade etmek istedik.” dedi. Sırada İtalya ve Vatikan Büyükelçilikleri var.Antigona hareketinin sıralarına günümüz itibariyle 500 kişi daha katıldı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Konya Net Haber 'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Via: konya.net.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~9H47T$3pF

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply