‘Femen’izm para için mi

ÇIPLAK eylemleriyle uluslararası üne kavuşan Femen, kendisini “yeni feminizmin” temsilcisi olarak sunuyor. Kyiv’den resmi statü alamayınca karargahını Fransa’ya taşıyan Femen’e 1+1 televizyon kanalının kadın muhabiri “gönüllü eylemci” olmak isteyen bir aday kılığında başvurdu.

Görüşmeye beline kadar çıplak halde çekilmiş fotoğrafıyla katılan muhabirin örgüt için uygun olduğuna karar veren Femen yöneticileri, kendisine bin dolar maaş bağlanacağını da söyledi. Çıplak eylem düzenlenen aylarda ise maaşının ikiye katlanacağı sözü verildi. Bu şartlarla Femen saflarına kabul edilen muhabir, ilk eylemin düzenleneceği Paris’e gönderildi.

Paris’e taşındılar

Habere göre Femen, Paris’te tuttuğu ofise de her ay yüklü miktarda kira ödüyor. Bu giderlerin kaynağı ise hala bilinmiyor.  İstanbul’a da bir iç çamaşırı mağazasının açılışı vesilesiyle gelip Ayasofya önünde eylem yapan Femen, geçtiğimiz ay Ukrayna’nın başkenti Kyiv’de bir meydanda ahşap bir Ortodoks haçını elektrikli testereyle keserek yankı yaratmıştı. Bu sıradışı eylemden sonra örgüt Fransa’ya taşınma kararı aldı ve Femen üyesi İnna Şevçenko geçen salı günü Paris’teki ofislerinin kurdelesini elektrikli testereyle kesti.

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~gIwTV$1gX

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply