Finalde ‘Femen’ açılımı!

2012 Avrupa Futbol Åampiyonası’nın öncesinde ve turnuva sırasında sık sık karşımıza çıkan Ukrayna’nın Femen Grubu, kupanın final gününde de boÅŸ durmadı. Kendileri için yanlış gördükleri birçok ÅŸeyi, yarı çıplak ÅŸekilde protesto eden grup, Ä°spanya ile Ä°talya arasında finalin oynandığı BaÅŸkent Kyiv’deki Olimpiyat Stadı’nın önünde toplandı. Hükümetin yanlışlarını, Ukraynalı kadınların ülke dışındaki insanlar tarafından sadece hayat kadınları olarak görülmelerine karşı çıkan Femen, bu kez de stadın çevresinde Euro 2012 finaline gelen Belarus BaÅŸkanı Alexander Lukashenko ile UEFA’yı protesto etti.

Polis müdahale etti

Üzerlerine UEFA ve Lukashenko aleyhine yazılar yazan gruptaki yaÅŸlı bir kadın da, yüzünü Adolf Hitler’e benzeterek, vücuduna nazi amblemine benzer ÅŸekiller yaptı. Her zaman olduÄŸu gibi Femen’in özellikle erkekler tarafından büyük ilgi çeken gösterisi, polisin müdahalesi sonrası sona erdi.

Via: fanatik.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~3gjmY$1Ir

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply