Haber detayı – Yeni hedef Müslüman ülkeler (Gazete oku)

Haber detayı - Yeni hedef Müslüman ülkeler (Gazete oku)

Bugüne kadar yaz kış demeden Avrupa'nın hemen her ülkesinde çıplak gösteri düzenleyerek Berlusconi, Katolik Kilisesi, Dominique Strauss-Kahn gibi isimlerle kadına yönelik politikaları protesto eden Ukraynalı çıplak feministler şimdi de müslüman ülkelerde eylem yapma kararı aldı.

Avrupa’nın hemen her ülkesinde "kadının meta olarak görülmesini" protesto amacıyla çıplak gösteriler düzenleyerek bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başaran "Femen" adlı feminist grubun İran ve Suudi Arabistan gibi riskin hayli fazla olduğu ülkelerde de gösteri yapma kararı aldı.

Grubun üyelerinden Aleksandra Shevchenko, başta İran ve Suudi Arabistan olmak üzere çeşitli müslüman ülkelerdeki kadınlardan ülkelerinde eylem düzenleyerek kadınların gördüğü kötü muameleye dikkat çekmek için davet aldıklarını söyledi.

Via: medyarazzi.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5VTYM$3l

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply