İspanyol Femenler Kilise Bastılar

Mehmet ÇİFTÇİ/MADRİD, ( DHA )- FEMEN üyeleri, İspanya’da kilise basıp Başpiskoposun başına kanlı bir külot geçirmeye çalıştı.

Femen üyesi 5 kadın, Başpiskoposlar Konferansı Başkanı Antonio Rouco Varela’yı Madrid’de bir kiliseye giriş yaparken kürtaja karşı olduğu için protesto etti. Femen  üyeleri başpiskopos kilisenin kapısında arabasından inerken üstlerini çıkartarak Kürtaj kutsaldır diye bağırmaya başladı. Aktivistlerden biri elinde taşıdığı kanlı külotu başpiskoposun kafasına geçirmeye çalıştı. Ancak, başarılı olamadı. Kilisenin kapısında duran diğer dini adamların müdahale etmesi sonucu Femen üyeleri sessizce ayrılarak eylemlerine son verdi.

Femen üyelerinin iktidarda bulunan muhafazakar Halkçı Partisi’nin ( PP ) kürtaj yasasındaki değişikliğin arkasında Katolik kilisesinin olduğu için bu eylemi gerçekleştirdiği belirtiliyor. İspanyol Femen üyeleri geçen aylarda da meclisde bir eylem gerçekleştirmiş ve bu olay tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

MÇ( AÖ/İD ) ( FOTOĞRAFLI )

 


Mehmet ÇİFTÇİ/MADRİD, ( DHA )- FEMEN üyeleri, İspanya’da kilise basıp Başpiskoposun başına kanlı bir külot geçirmeye çalıştı.


Türkiye

YORUM EKLE

Son Eklenen Haber / En Çok Okunan Haberler

Via: sanliurfa.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~H4X3c$4qb

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply