Kanlı kilotla kiliseyi bastılar

FEMEN’e bağlı beş kadın, Başpiskoposlar Konferansı Başkanı Antonio Rouco Varela’yı Madrid’de bir kiliseye giriş icra ederken kürtaja aykırı olduğundan dolayı protesto etti. FEMEN gurubu Başpiskopos kilisenin kapısında arabasından inerken üstlerini çıkartarak “kürtaj kutsaldır” diye bağırmaya başladılar.Aktivistlerden biri ise elinde taşıdığı kanlı kilotu Başpiskoposun kafasına geçirmeye çalıştı ancak bunda başarılı olamadı. Kilisenin kapısında duran diğer dini adamların müdahale etmesi neticesi FEMEN üyeleri olay yerinden sessizce ayrılarak eylemlerine son verdi.

FEMEN’lerin iktidarda mevcut bulunan muhafazakar Halkçı Partisi’nin (PP) kürtaj yasasındaki değişikliğin arkasında Katolik kilisesinin olduğundan dolayı bu eylemi gerçekleştirdiği belirtiliyor. İspanyol FEMEN’ler geçtiğimiz aylarda da meclisde bir eylem gerçekleştirmiş ve bu olay bütün dünyada çok büyük yankı uyandırmıştı.(Mehmet Çifçi/DHA)

Via: arcaajans.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~hMhDZ$4nU

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply